Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Fırtına Deresi’nde Rafting

05.08.2021
114.846
Fırtına Deresi’nde Rafting

Bizce Rize’de Rafting Fırtına deresinde Rafting yapmak eğlenceli ancak sektörde lider marka Çavuşoğlu ile Rafting yapmak ÇOK EĞLENCELİÇavuşoğlu’nun diğer Rafting firmalarından ayıran bir özelliği var; eğlence anlayışı.

Siz şimdi içinizden şöyle söyleyebilirsiniz; Rafting, Rafting’tir kardeşim! Bunda abartılacak ne var! Opss. Rafting yapmak var bir de Çavuşoğlu’da Rafting yapmak var. Rize’ye tatile geliyorsunuz Rafting yapıyorsunuz ve memnun değilsiniz! İşte biz bunu UMURSUYORUZ! Müşteri memnuniyetine her zaman değer veriyoruz. İsterseniz buraya tıklayın ve Google yorumlarımızı okuyun.

Şaka bir yana..

Rafting çok ciddi bir spordur. Rafting yapacağınız firmayı çok iyi seçmelisiniz. Sadece Rize Fırtına deresinde 20’den fazla Rafting tesisi var. Burada amacımız kesinlikle diğer firmaları kötülemek değil, size doğru Rafting firmanızı bulmanız için yardımcı olmak. Bu firmaların çoğusu internet üzerinde ve yerelde ”Profesyonel Rafting, Milli Rehberlerle Rafting, Dünya şampiyonu ekip ile Rafting” gibi gerçeği yansıtmayan sloganlar kullanarak müşteri çekmeye çalışırlar. Şimdi size küçük bir örnek vereceğim. 20’den fazla Rafting tesisinin çoğusu ”Dünya şampiyonu ekip” sloganını kullanıyor ancak ülkemiz de 20’den fazla şampiyonluğumuz ve bu kadar ekip (Rize’de) yok. Peki.. Nasıl oluyor da bu firmaların hepsi dünya şampiyonu oluyor? Dünya şampiyonluğunu geç, Milli rehberleri ve Antrenörlük belgesi olmayan firmalar bile ne yazık ki bulunmakta. Gönül isterdi sizlere Rize’yi geç.. Türkiye’de ki Rafting tesislerinin hangi belgeleri var, şampiyon olmuş mu, her detayını anlatalım.. Ancak önceden de belirttiğimiz gibi amacımız diğer firmaları kötülemek değil. Bir Rafting firmasının gerçekten de profesyonel olduğunu anlamak istiyorsanız ilgili firmalara ulaşıp ekip listesini isteyin. Sonra aratın bakalım Türkiye Rafting Federasyonu sitesinde lisansı var mı?.. Bize ekibimiz için ulaşmanıza gerek yok. Web sitemiz de açık bir şekilde zaten ekibimizi belirttik.

Rafting tehlikeli ve eğlenceli bir spordur.

Rafting her zaman sosyal medya vb. diğer mecralarda eğlenceli bir spor olarak tanıtılmıştır. Oysaki eğlenceli olduğu kadar da tehlikeli bir spordur. Siz siz olun Rafting firmanızı seçerken çok dikkat edin, belgeleri var mı araştırın. Çavuşoğlu olarak Rafting’de yaptığımız adrenalin dolu eylemleri gerçekleştirirken güvenlik önlemlerini parkur boyunca her an her yerde güvenlik ekibimizle beraber botu takip ederek can güvenliğini sağlayıp, önlemimizi almaktayız. Rafting bir doğa sporudur ve tehlikeli anlar yaşamamız çok doğal ve bu yüzden Çavuşoğlu Rafting sizin için en iyi güvenliği ve de eğlenceyi sizlere vereceğinden son derece emindir.

Çavuşoğlu Rafting Merkezi – Rize / Aktivitelerimiz

 • Rize Fırtına deresinde Rafting.
 • 3 Kilometre ila 13 kilometre parkur seçenekleri.
 • Vakti olan ve olmayan konuklarımız için kısa ve uzun parkurlar.
 • Fırtına deresi üzerinde 200 metrelik gidiş dönüş Zipline hattı.

Ücrete dahil olan hizmetler.

 • Rafting için gerekli olan bütün ekipmanlar. (Şort, ayakkabı, can yeleği, kask vb.)
 • Antrenörler ve milli lisanslı Rafting rehberleri.
 • Rafting esnasında meydana gelebilecek kazalar için Rafting sigortası.
 • Rafting parkuru başlangıç ve bitiş yerine ulaşım.
 • Rafting parkurumuz boyunca araçla botunuzu takip eden profesyonel lisanslı cankurtaran ekip.

Ücrete dahil olmayan hizmetler.

 • Yemek
 • Profesyonel video ve fotoğraf çekimi.

SIKÇA SORULARIN SORULAR

Rafting nasıl yapılır?

Kendi aracımızla sizi parkurun başlangıcına götürüyoruz, ardından rehberlerimiz size rafting ile ilgili brifing verdikten sonra heyecanlı aktivitemize başlıyoruz. Botun içinde Rafting rehberimiz ve botun dışından araçla sizi antrenörümüz ve cankurtaranımız takip edecektir.

Yüzme bilmiyorum rafting yapabilir miyim?

Rafting yapmak için yüzme bilmeye gerek yok. Dileyen herkes bu sporu yapabilir. Ayrıca yüzme bilen yada bilmeyen herkes can yeleği takmak zorundadır. Özel olarak üretilen bu can yelekleri sizleri suyun üzerinde tutacaktır.

Rezervasyonu grup halinde mi yaptırmak gerekiyor?

Dilerseniz grup halinde, dilerseniz tek başınıza rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak rafting bir takım sporu olduğu için arkadaş çevrenizle geldiğinizde daha çok eğlenirsiniz. Hafta sonu rezervasyonlarımız çok yoğun olduğu için bireysel olarak katılanlara özel takımlar oluşturabiliyoruz. Hafta içi rafting yapmak isterseniz birkaç kişi olmanızda yarar var.

Herkes rafting yapabilir mi?

Herhangi bir kalp rahatsızlığı ya da eklem sakatlığı olmayan, yüzmesine ya da su üzerinde durmasına engel oluşturacak hastalığı olmayan herkes bu sporu yapabilir. Sadece kendinize güvenmeniz yeterlidir.

Parkurun zorluk derecesi nedir?

Her parkurda amatör ve profesyonel sporculara uygun alanlar mevcuttur. Mart, Nisan, Mayıs ayları ile Haziran ayının başı rafting için en uygun zamanlardır.

Rafting’e gelirken yanımıza almamız gerekenler nelerdir?

Suya girebilmeniz için gerekli olan şort, tişört ve deniz ayakkabısını biz veriyoruz fakat dilerseniz yanınızda siz de getirebilirsiniz. Havlu, iç çamaşırı, güneş kremi, gözlük gibi özel eşyalarınızı da mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Eşyalarımızı nereye bırakacağız?

Kendi aracınıza bırakabilir, dilerseniz de tesisimiz de bulunan kilitli dolaplara koyabilirsiniz.

Yeme içme hakkında bilgi verir misiniz?

Çavuşoğlu Restaurant ve Kafe olarak damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirdik. Karadenizin yöresel yemeklerinden, Türk mutfağına birçok çeşitlerimiz mevcuttur. 150 kişilik fırtına deresine sıfır restoranımız ile nehirden inen Rafting botlarını izleyerek yemek yiyebilir ve 40 kişilik kapalı alanımız ile canlı müzik eğlencemize dahil olabilirsiniz.

Konaklama imkanımız var mı?

Tesisimize ait bungalov, otel ve apart oteller de konaklayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: