Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Rize-Artvin Havalimanı Ne Zaman Açılacak? Rize Havalimanı Açılış Tarihi

12.04.2022
186.957
Rize-Artvin Havalimanı Ne Zaman Açılacak? Rize Havalimanı Açılış Tarihi

Rize-Artvin havalimanı ne zaman açılacak? Sorusunun cevabı artık netlik kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek Rize – Artvin Havalimanı ne zaman açılacak sorusunun cevabını verdi. Erdoğan açılışa dair konuşmasını şu şekilde belirtti; “İnşallah bayramın hemen ertesinde Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışını yapıyoruz.” 

Rize-Artvin havalimanı özellikle Arap turistlerin artışından dolayı, ülkemize ve bölgemize büyük döviz katkısı sağlayacaktır. Rize-Artvin havalimanı uluslararası bir havalimanı ve dolayısıyla Arap turistler haricinde birçok yabancı turistler de bölgeye akın edecek. Bölgede ki oteller, dağ evleriz restoranlar ve aktivite merkezleri Rize-Artvin havalimanı sayesinde nefes alma ya başlayacak. Öyle ki bazı kişiler; “Yol kenarında mısır satsanız bile güzel gelir elde edebileceksiniz” cümlelerini kullanıyor. Bölge halkı Rize-Artvin havalimanı için beklentilerini gün geçtikçe daha da yükseltiyor. Bizce de gerçekten olağanüstü bir turist akını bölgede olacaktır.

Rize-Artvin havalimanı açılış tarihi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından 19 Mayıs 2022’de açılması planlanan ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı dolayısıyla açılışı öne çekilen Rize Artvin Havalimanı ile ilgili olarak AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, yaptığı açıklamada, Rize Artvin Havalimanı’nın 14 Mayıs 2022’de hizmete açılacağını kaydetti.

İl Başkanı Alim açıklamasında, “Büyük gün, büyük buluşma. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile Rize Artvin Havalimanı 14 Mayıs 2022’de açılıyor” dedi.

Rize-Artvin havalimanı bölgede ki tesislerin fiyatlarını etkileyecek mi?

Fiyatların artacağını düşünüyoruz ancak yüksek fiyatlar yerli turistlerin Rize’ye olan ilgisini kaybetmesine neden olacaktır. Örneğin Bungalov konaklamalarına iki kişi bir gece için en düşük 1500 TL fiyat çekiliyor. Yabancı turistler para biriminden dolayı 1500 TL’yi rahatlıkla verebiliyorlarken yerli turistlerin bu konuda canı biraz sıkılabiliyor. Oysa ki yabancı turistler yaz aylarında iki veya üç ay bölgemizi ziyaret etmektedir. Ancak yerli turistler bütün sezon 12 ay boyunca bölgeyi ziyaret edebiliyor, bu tablo oluşunca da en düşük fiyatın 1500’den değil daha düşük rakamlardan başlaması gayet normal olacaktır, çünkü daha fazla müşteri ve daha fazla kazanç olacaktır. Öte yandan Rafting gibi aktivitelere %30 zam yapılması bölge halkından bekleniyor. Ancak erken rezervasyon her zaman size maddi olarak fayda sağlayacaktır.

Rize-Artvin havalimanı nerede?

Rize merkeze 34, Artvin’e ise 75 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilen Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye ve Avrupa’nın Ordu-Giresun Havalimanı’nın ardından ikinci deniz üzerine dolgu havalimanı olacak.

Rize merkeze 34, Artvin’e ise 75 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilen Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye ve Avrupa’nın Ordu-Giresun Havalimanı’nın ardından ikinci deniz üzerine dolgu havalimanı olacak.

Rize-Artvin havalimanı mimarisi

Havalimanındaki tüm binaları özenle hazırlandıklarını belirten Vali Çeber, “Bittiğinde binaya baktığımızda Doğu Karadeniz mimarisini net bir şekilde göreceğiz. Hem ahşap hem de taş dolgu bolca görülecek. Giriş takı, çay yaprağı; kulesi çay bardağı havalimanında Karadeniz mimarisi net bir şekilde görünüyor. Havalimanını kullanan herkes, içerisinde Rize’den küçük küçük dokunuşlar görecek. Örneğin; havalimanımızın içerisinde çay müzemiz olacak. Uzaktan baktığınızda size bir çay tarlasını anımsatan, gittiğinizde bir çay bahçesinde çay içiyormuş hissini veren bir çay müzemiz olacak. Bunun gibi Karadeniz’e, ilimize özgü her türlü dokunuşu kullanacağız” diye konuştu.

Rize-Artvin havalimanına Çavuşoğlu Rafting tesisinden hizmetler

Rize-Artvin havalimanına Çavuşoğlu Rafting, konaklama ve restoran ekibi olarak bizler de hizmet vermekteyiz. Havalimanından bungalovlar ve aktivite tesislerine veya yayla turları gibi Rize’de ki bütün gezilecek yerlere araç kiralamadan, havalimanı transferlerine kadar bir çok hizmet sunmaktayız. Bu hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz sitemizde bulunan iletişim seçeneklerini görebilir ve bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çavuşoğlu Rafting olarak bölgede Rafting, Zipline, Restoran ve Bungalov konaklama hizmetleri sunmaktayız.

When will Rize Airport open? The answer to your question is now clear. The image of the following cameras of President Erdogan’s cabinet version was given from Rize-Artvin Airport. Erdoğan stated his general directorate speech as follows; “Hopefully, we are opening the Rize-Artvin Airport right next to the holiday.

We also provide service to Rize-Artvin airport as Çavuşoğlu Rafting, accommodation and restaurant team. We offer many services from the airport to bungalows and activity facilities, or from car rental to airport transfers to all attractions in Rize, such as highland tours. If you want to benefit from these services, you can see the contact options on our website and contact us. In addition, as Çavuşoğlu Rafting, we offer Rafting, Zipline, Restaurant and Bungalow accommodation services in the region.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: