Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Rize Bungalov Evleri – Fırtına Deresi ve Ayder Yaylası Konaklama 2022

13.11.2021
125.639
Rize Bungalov Evleri – Fırtına Deresi ve Ayder Yaylası Konaklama 2022

Rize Bungalov evlerimiz de rezervasyon yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Rize Bungalov evleri adlı makalemize hoş geldiniz. Sizlere Rize’de bulunan bungalov (ahşap ev)’lar dan bahsedeceğiz.

Rize yeşilliği ile sınır tanımayan bir şehirdir. Bu şehrin doğasına uygun en iyi konaklama türü Bungalov ahşap evlerdir. Bu evler gerek mimarısı gerekse doğa ile birleşimi gerçekten harika tatil gerçirmenizi sağlıyor. Rize Bungalov evleri doğal yaşamla sınırlı değil, modern ciddi bir görüntüsü de var ayrıca hizmette sınır yoktur. Jakuzi’den şömineye, fırtına deresi manzarasından, bulut denizi manzarasına bir çok alternatifiniz mevcut.

Sıkılmadınız mı 5 yıldızlı oteller de jakuziye girip denize bakmaktan? Bu çok klasik, tamam tatil elbette plaj da olur bütük tv reklamların da plaj, sahil ve otelleri görüyoruz. Ancak Bungalovlar öyle değil, örneğin bulut denizi manzarasında konaklıyorsunuz; sabah kahvaltınızı yapın gün batımına kadar bulutların hareketlerini zirveden izleyin. Jakuziye de girebilirsiniz. Tıpkı 5 yıldızlı oteller de ki gibi jakuzi de var ancak büyüleyici manzarası da var.

Rize Bungalov tatili

Rize’li yöre halkı son yıllar da turizmi gerçekten başarıyor, gelen konuklara hizmette ve güleryüzlülükte asla sınır tanımıyorlar. Bölgenin tek kazanç kaynağı çay ve turizm olduğu için pek bir seçenek yok. Çay toplarken çekilen fotoğraflar da ki gibi keşke kolay olsaydı çay hasadı. 🙂 Oldukça zor.. İşte burada bütün yöre tarımdan çok turizme yönelmeye çalışıyor. E hâliyle yöre halkının fazla bir seçeneği olmadığı için turizm de gerçekten başarılı işler çıkartabiliyor. Tabii ki çayları da kendileri toplar, bu gerçekten de Rize’li insanlara iyi geliyor. Topladıktan sonra o çayı içmenin verdiği his..

Makalemizin sonlarına doğru Rize Bungalov evleri hakkında son birşey daha yazacağım. Siz siz olun ölmeden önce mutlaka Rize’ye gelip Bungalov evlerinde konaklayın.

Bungalov ev nedir?

Bungalov ev, sundurma ile örtülü verandası bulunan, genellikle ahşaptan inşa edilen tek ya da bir buçuk katlı müstakil yapılardır. Özellikle tatil bölgelerinde ya da orman içinde konaklama amacıyla kullanılır.

Bungalov evlerinin özellikleri nelerdir?

Bungalov evleri tek katlı, ahşaptan olabildiği gibi çatı katı ile birlikte bir buçuk kat olarak da inşa edilebilir. Çok katlı yapılara göre daha geniş bir zemine oturur. Tipik özellikleri az eğimli bir çatısının oluşu, evin dış alanında balkon ya da veranda bulunması, balkonda kirişlerin görünmesi ve sundurmanın olmasıdır. Bungalovların iç planı da diğer yapılara göre farklıdır. Genellikle büyük yatak odaları ya da açık kat planı yerine geniş bir oturma alanı ve az sayıda küçük odaları bulunur.

Dış cephesinde genellikle ahşap malzeme kullanılır. Ahşap bungalov evleri diğer tek katlı müstakil evlerden ayıran bir diğer özellik ise doğa ile daha uyumlu görünümleridir. Ahşap ev olarak da anılan bu yapıların metrekaresi küçük olduğu için genellikle daha az maliyetle inşa edilirler.

Bungalov evlerinin avantajları nelerdir?

Bungalov evler sağladığı birçok avantaj sebebiyle tercih edilmektedir. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

  • Bu tarz evlerin betonarme yapılara göre oldukça düşük maliyetli olması.
  • Uzun süre büyük maliyetli bakımlara gereksinim duymadan kullanılabilmesi
  • Sıcak ve sempatik bir görünümü olması
  • Güneş ışığının rahatsız edici etkilerine karşı maksimum koruma sağlaması
  • Hızla ve kolayca yapılabilmesi
  • Ekolojik bir alternatif olması
  • Dar alanlı arazilere de kolaylıkla inşa edilebilmesi
  • Enerji tasarrufu açısından son derece verimli olması

Bu avantajlardan dolayı her geçen gün daha da fazla tercih edilmektedir.

Bungalov evlerinin dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Dışardan oldukça sempatik ve şirin görünün bu tarz evlerin iç dekorasyonunda da bu özelliğin kaybolmaması hedef alınmalıdır. İç tasarımda bu tarz yapıların karakteristik özelliği olarak kabul edilen ahşap görünümünün kaybolmamasına özen göstermek gerekir. Bu tarz evlerde en uygun dekorasyon tarzı Rustik olacaktır. Rustik mobilya ve aksesuarlar Bungalov evin dışarısında hakim olan huzuru yaşam alanlarına da taşıyacaktır. Bu dekorasyon tarzı üzerine daha ayrıntılı bilgi edinebilmek adına Rustik dekorasyon örnekleri yazımızı da okumanız faydalı olacaktır.

Bungalovlarımız da konaklamak için hemen buraya tıklayarak bilgi alabilir veya rezervasyon yapabilirsiniz. Sizleri de burada görmekten mutluluk duyarız.

İnstagram hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: