Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Rize Rafting Turu – Fırtına Deresi 2022 – Rize’de Rafting Macerası

13.05.2022
294.244
Rize Rafting Turu – Fırtına Deresi 2022 – Rize’de Rafting Macerası

Rize Rafting Turu denince akla gelen ilk Rafting firmalarından biri olan Çavuşoğlu Rafting olarak sizlere Rize Fırtına Deresi’nde en iyi deneyimi yaşatmak için buradayız.

Rize Rafting turu parkurlarımızı görmek için buraya tıklayınız.

6 farklı Rafting parkurumuzla Rize Fırtına Deresi’nde sizleri macera dolu bir serüvene çıkarıyoruz.

Rafting hakkında ki sıkça sorulan sorulara ulaşmak için buraya tıklayınız.

Çavuşoğlu Rafting Merkezi – Rize / Aktivitelerimiz

 • Rize Fırtına deresinde Rafting.
 • 3 Kilometre ila 13 kilometre parkur seçenekleri.
 • Vakti olan ve olmayan konuklarımız için kısa ve uzun parkurlar.
 • Fırtına deresi üzerinde 200 metrelik gidiş dönüş Zipline hattı.

Ücrete dahil olan hizmetler.

 • Rafting için gerekli olan bütün ekipmanlar. (Şort, ayakkabı, can yeleği, kask vb.)
 • Antrenörler ve milli lisanslı Rafting rehberleri.
 • Rafting esnasında meydana gelebilecek kazalar için Rafting sigortası.
 • Rafting parkuru başlangıç ve bitiş yerine ulaşım.
 • Rafting parkurumuz boyunca araçla botunuzu takip eden profesyonel lisanslı cankurtaran ekip.

Ücrete dahil olmayan hizmetler.

 • Yemek
 • Profesyonel video ve fotoğraf çekimi.

RİZE RAFTİNG TURU SIKÇA SORULARIN SORULAR

Rafting nasıl yapılır?

Kendi aracımızla sizi parkurun başlangıcına götürüyoruz, ardından rehberlerimiz size rafting ile ilgili brifing verdikten sonra heyecanlı aktivitemize başlıyoruz. Botun içinde Rafting rehberimiz ve botun dışından araçla sizi antrenörümüz ve cankurtaranımız takip edecektir.

Yüzme bilmiyorum rafting yapabilir miyim?

Rafting yapmak için yüzme bilmeye gerek yok. Dileyen herkes bu sporu yapabilir. Ayrıca yüzme bilen yada bilmeyen herkes can yeleği takmak zorundadır. Özel olarak üretilen bu can yelekleri sizleri suyun üzerinde tutacaktır.

Rezervasyonu grup halinde mi yaptırmak gerekiyor?

Dilerseniz grup halinde, dilerseniz tek başınıza rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak rafting bir takım sporu olduğu için arkadaş çevrenizle geldiğinizde daha çok eğlenirsiniz. Hafta sonu rezervasyonlarımız çok yoğun olduğu için bireysel olarak katılanlara özel takımlar oluşturabiliyoruz. Hafta içi rafting yapmak isterseniz birkaç kişi olmanızda yarar var.

Herkes rafting yapabilir mi?

Herhangi bir kalp rahatsızlığı ya da eklem sakatlığı olmayan, yüzmesine ya da su üzerinde durmasına engel oluşturacak hastalığı olmayan herkes bu sporu yapabilir. Sadece kendinize güvenmeniz yeterlidir.

Parkurun zorluk derecesi nedir?

Her parkurda amatör ve profesyonel sporculara uygun alanlar mevcuttur. Mart, Nisan, Mayıs ayları ile Haziran ayının başı rafting için en uygun zamanlardır.

Rafting’e gelirken yanımıza almamız gerekenler nelerdir?

Suya girebilmeniz için gerekli olan şort, tişört ve deniz ayakkabısını biz veriyoruz fakat dilerseniz yanınızda siz de getirebilirsiniz. Havlu, iç çamaşırı, güneş kremi, gözlük gibi özel eşyalarınızı da mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Eşyalarımızı nereye bırakacağız?

Kendi aracınıza bırakabilir, dilerseniz de tesisimiz de bulunan kilitli dolaplara koyabilirsiniz.

Yeme içme hakkında bilgi verir misiniz?

Çavuşoğlu Restaurant ve Kafe olarak damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirdik. Karadenizin yöresel yemeklerinden, Türk mutfağına birçok çeşitlerimiz mevcuttur. 150 kişilik fırtına deresine sıfır restoranımız ile nehirden inen Rafting botlarını izleyerek yemek yiyebilir ve 40 kişilik kapalı alanımız ile canlı müzik eğlencemize dahil olabilirsiniz.

Konaklama imkanımız var mı?

Tesisimize ait bungalov, otel ve apart oteller de konaklayabilirsiniz.

Rize Rafting Turu hakkında sorulan diğer sorular için buraya tıklayınız.

Rafting parkurlarımızı görmek için buraya tıklayınız.

UNUTMAYIN..

Rafting tehlikeli ve eğlenceli bir spordur.

Rafting her zaman sosyal medya vb. diğer mecralarda eğlenceli bir spor olarak tanıtılmıştır. Oysaki eğlenceli olduğu kadar da tehlikeli bir spordur. Siz siz olun Rafting firmanızı seçerken çok dikkat edin, belgeleri var mı araştırın. Çavuşoğlu olarak Rafting’de yaptığımız adrenalin dolu eylemleri gerçekleştirirken güvenlik önlemlerini parkur boyunca her an her yerde güvenlik ekibimizle beraber botu takip ederek can güvenliğini sağlayıp, önlemimizi almaktayız. Rafting bir doğa sporudur ve tehlikeli anlar yaşamamız çok doğal ve bu yüzden Çavuşoğlu Rafting sizin için en iyi güvenliği ve de eğlenceyi sizlere vereceğinden son derece emindir.

Biz Kimiz?

Biz bu işe yıllar önce Çavuşoğlu olarak fırtına vadisinde Rafting sporuna merak sararak başladık. Halen daha ilk gün ki gibi heyecanla bu sporu en iyisi ile yapmaya çalışıyoruz. Siz misafirlerimize Rafting yaptırırken adrenalini tıpkı everest dağının zirvesindeymiş gibi yükseklere taşıyoruz. Çavuşoğlu olarak sizleri gülerken görmek en büyük hedefimiz. Milli rehberlerimiz, profesyonel ekibimiz ile sizler için en iyi güvenlik tedbirlerini alarak bu sporu yapıyoruz. Sadece Rafting yapmıyoruz. 200 kişilik restoranımızla damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirerek sizlere sunuyoruz. Fırtına deresi üzerinden uçmak isteyenlere ise Zip-Line yaptırıyoruz. Bütün bunları yaptım nerede dinleneceğim diyenler içinde tesisimizin hemen sıfırında bulunan anlaşmalı olduğumuz otellerde sizlere konaklama imkanı sunuyoruz.

rize rafting turu
Rize Rafting Turu

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: