Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Rize Rafting – Fırtına Deresi Rafting Heyecanı

15.09.2021
183.384
Rize Rafting – Fırtına Deresi Rafting Heyecanı

Rize Rafting denince akla gelen ilk nehir kesinlikle Fırtına deresidir. Su debisi ve parkur olarak heyecan ve macera arayanların rotası Rize fırtına deresidir. Fırtına deresi sadece Rize’de değil Türkiye’de de önemli bir konuma sahiptir.

Rize Rafting denince akla gelen ilk nehir Fırtına deresi, güvenilir Rafting firmanız ise Çavuşoğlu Rafting. Eğlence dolu bir gün geçirmek için biz buradayız. Eğlence dolu fotoğraf ve videolarımızı incelemek için hemen buraya tıklayınız ve İnstagram hesabımıza göz atınız.

RAFTİNG NEDİR?

Rafting, raft adı verilen küçük botlarla yapılan bir spordur.Bu botlar daha önce askeri amaçlar ile kullanılmıştır. Rafting sporunda 6 veya 8 kişilik sporcuların tümü kürek çeker. Botun en arkasında rehber oturur. Rehber en deneyimli botçudur ve gruba yön verir. Sporun amacı botu devirmeden rafting etabını tamamlamaktır.

RAFTİNG PARKURLARININ ZORLUK DERECELERİ VAR MIDIR?

Rafting parkurları uluslararası olarak 6 zorluk derecesine ayrılır. 1.derece küçük kolay geçişlerden oluşur. 2.derece kolay geçişler, düzenli akış ve küçük kayalardan oluşur. 3.derece zor, büyük dalgalar, kısıtlı görüş mesafesi ve küçük düşüşlerden oluşur. 5.derece aşırı zor, yüksek debi ve akıntı, tehlikeli kayalar, dik yamaçlar, arka arkaya gelen düşüşler, ilerlemede sınırlı geçişlerden ibarettir. Altıncı ve son derece ise  zor, tehlikeli ve geçilmez parkurlardan oluşur.

RAFTİNG TEÇHİZATLARI NELERDİR?

Rafting sporu yaparken de kast, kürek, yelek ve bottan oluşan bir teçhizat kullanılır. Yaz aylarında rafting yapacak kişiler şort ve mayo giyerler. Kışın ise soğuk suyu geçirmeyen balık adamı kıyafetleri kullanılmaktadır.

Yüzme bilmiyorum rafting yapabilir miyim?

Rafting yapmak için yüzme bilmeye gerek yok. Dileyen herkes bu sporu yapabilir. Ayrıca yüzme bilen yada bilmeyen herkes can yeleği takmak zorundadır. Özel olarak üretilen bu can yelekleri sizleri suyun üzerinde tutacaktır.

Rezervasyonu grup halinde mi yaptırmak gerekiyor?

Dilerseniz grup halinde, dilerseniz tek başınıza rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak rafting bir takım sporu olduğu için arkadaş çevrenizle geldiğinizde daha çok eğlenirsiniz. Hafta sonu rezervasyonlarımız çok yoğun olduğu için bireysel olarak katılanlara özel takımlar oluşturabiliyoruz. Hafta içi rafting yapmak isterseniz birkaç kişi olmanızda yarar var.

HERKES RAFTİNG YAPABİLİR Mİ?

Rafting fiziksel kondisyon ve zihinsel bir güç gerektirmeyen bir spor olduğu için (7) yaşından büyük herkes rafting yapabilir. Özellikle 1. ve 2.derece parkurlarda bottan düşme riski olmadığı için yüzme bilmeyen kişilerde rafting yapabilirler.

Parkurun zorluk derecesi nedir?

Her parkurda amatör ve profesyonel sporculara uygun alanlar mevcuttur. Mart, Nisan, Mayıs ayları ile Haziran ayının başı rafting için en uygun zamanlardır.

Rafting’e gelirken yanımıza almamız gerekenler nelerdir?

Suya girebilmeniz için gerekli olan şort, tişört ve deniz ayakkabısını biz veriyoruz fakat dilerseniz yanınızda siz de getirebilirsiniz. Havlu, iç çamaşırı, güneş kremi, gözlük gibi özel eşyalarınızı da mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Rafting nasıl yapılır?

Kendi aracımızla sizi parkurun başlangıcına götürüyoruz, ardından rehberlerimiz size rafting ile ilgili brifing verdikten sonra heyecanlı aktivitemize başlıyoruz. Botun içinde Rafting rehberimiz ve botun dışından araçla sizi antrenörümüz ve cankurtaranımız takip edecektir.

Yeme içme hakkında bilgi verir misiniz?

Çavuşoğlu Restaurant ve Kafe olarak damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirdik. Karadenizin yöresel yemeklerinden, Türk mutfağına birçok çeşitlerimiz mevcuttur. 150 kişilik fırtına deresine sıfır restoranımız ile nehirden inen Rafting botlarını izleyerek yemek yiyebilir ve 40 kişilik kapalı alanımız ile canlı müzik eğlencemize dahil olabilirsiniz.

Kendi aracınıza bırakabilir, dilerseniz de tesisimiz de bulunan kilitli dolaplara koyabilirsiniz.

Konaklama imkanımız var mı?

Tesisimize ait bungalov, otel ve apart oteller de konaklayabilirsiniz.

Rize Rafting hakkında merak edilen tüm sorularınız için buraya tıklayınız.

Ücrete dahil olan hizmetler.

  • Rafting için gerekli olan bütün ekipmanlar. (Şort, ayakkabı, can yeleği, kask vb.)
  • Antrenörler ve milli lisanslı Rafting rehberleri.
  • Rafting esnasında meydana gelebilecek kazalar için Rafting sigortası.
  • Rafting parkuru başlangıç ve bitiş yerine ulaşım.
  • Rafting parkurumuz boyunca araçla botunuzu takip eden profesyonel lisanslı cankurtaran ekip.

Ücrete dahil olmayan hizmetler.

  • Yemek
  • Profesyonel video ve fotoğraf çekimi.

Biz Kimiz?

Biz bu işe yıllar önce Çavuşoğlu olarak fırtına vadisinde Rafting sporuna merak sararak başladık. Halen daha ilk gün ki gibi heyecanla bu sporu en iyisi ile yapmaya çalışıyoruz. Siz misafirlerimize Rafting yaptırırken adrenalini tıpkı everest dağının zirvesindeymiş gibi yükseklere taşıyoruz. Çavuşoğlu olarak sizleri gülerken görmek en büyük hedefimiz. Milli rehberlerimiz, profesyonel ekibimiz ile sizler için en iyi güvenlik tedbirlerini alarak bu sporu yapıyoruz. Sadece Rafting yapmıyoruz. 200 kişilik restoranımızla damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirerek sizlere sunuyoruz. Fırtına deresi üzerinden uçmak isteyenlere ise Zip-Line yaptırıyoruz. Bütün bunları yaptım nerede dinleneceğim diyenler içinde tesisimizin hemen sıfırında bulunan anlaşmalı olduğumuz otellerde sizlere konaklama imkanı sunuyoruz.

Rize Rafting denince akla gelen ilk firmalardan biri olarak yıllardır Rize’ye bölgemize gelen konuklarımızı eğlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır yaşadık ve daha çok yıllar da eğledireceğiz. Müşterimiz değil misafirimiz olun..

rize rafting
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: