Ayder karayolu üzeri 10km. ARDEŞEN/RİZE
enar

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Rafting nasıl yapılır? Yanımız da eğitimli kişiler olacak mı?
Kendi aracımızla sizi parkurun başlangıcına götürüyoruz, ardından rehberlerimiz size rafting ile ilgili brifing verdikten sonra heyecanlı aktivitemize başlıyoruz. Botun içinde Rafting rehberimiz ve botun dışından araçla sizi antrenörümüz ve cankurtaranımız takip edecektir.
Yüzme bilmiyorum rafting yapabilir miyim?
Rafting yapmak için yüzme bilmeye gerek yok. Dileyen herkes bu sporu yapabilir. Ayrıca yüzme bilen yada bilmeyen herkes can yeleği takmak zorundadır. Özel olarak üretilen bu can yelekleri sizleri suyun üzerinde tutacaktır.
Rezervasyonu grup halinde mi yaptırmak gerekiyor?
Dilerseniz grup halinde, dilerseniz tek başınıza rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak rafting bir takım sporu olduğu için arkadaş çevrenizle geldiğinizde daha çok eğlenirsiniz. Hafta sonu rezervasyonlarımız çok yoğun olduğu için bireysel olarak katılanlara özel takımlar oluşturabiliyoruz. Hafta içi rafting yapmak isterseniz birkaç kişi olmanızda yarar var.
Herkes rafting yapabilir mi?
Herhangi bir kalp rahatsızlığı ya da eklem sakatlığı olmayan, yüzmesine ya da su üzerinde durmasına engel oluşturacak hastalığı olmayan herkes bu sporu yapabilir. Sadece kendinize güvenmeniz yeterlidir.
Tur programlarınız nasıl yapılıyor?
Diğer turların aksine tur firmamız katılımcıları belirli bir buluşma noktasından alarak ulaşım hizmeti dahil her ayrıntıda yanlarında oluyor. Tesise vardıktan sonra da kahvaltı yapılıyor ve giyinmeye koyuluyoruz. Servis aracımıza giysilerinizi bırakıyor ve serüvene başlıyorsunuz. Rehberlerimiz size raftingle ilgili brifing veriyor. Can yeleklerimizi giyerek heyecanlı aktivitemize başlıyoruz. Parkur bitiminde bizi sıcak ve soğuk içeceklerimiz karşılıyor. Akşam yemeğimizi de yedikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz.
Parkurun zorluk derecesi nedir?
Her parkurda amatör ve profesyonel sporculara uygun alanlar mevcuttur. Mart, Nisan, Mayıs ayları ile Haziran ayının başı rafting için en uygun zamanlardır.
Rafting ücretleriniz nedir?
Rehber, antrenör, sigorta ücretleri sürekli değişkenlik gösterdiğinden dolayı buraya sabit bir fiyat yazamıyoruz. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
Konaklama imkanımız var mı?
Tesisimize ait otel ve apart oteller de konaklayabilirsiniz.
Rafting'e gelirken yanımıza almamız gerekenler nelerdir?
Suya girebilmeniz için gerekli olan şort, tişört ve deniz ayakkabısını biz veriyoruz fakat dilerseniz yanınızda siz de getirebilirsiniz. Havlu, iç çamaşırı, güneş kremi, gözlük gibi özel eşyalarınızı da mutlaka yanınızda bulundurunuz..
Fotoğraf ve video çekiminiz var mı?
Evet profesyonel fotoğraf ve video çekimleri yapıyoruz.
Çalışma saatleriniz nedir?
Tesisimiz haftasonları dahil her gün 06:00-02:00 saatleri arası açık olup yılın tüm mevsimi hizmet vermektedir.
Eşyalarımızı nereye bırakacağız?
Kendi aracınıza bırakabilir, dilerseniz de tesisimiz de bulunan kilitli dolaplara koyabilirsiniz.
Rezervasyon yaptırmak gerekiyor mu?
Hayır. Rezervasyon yaptırmanız gerekmiyor, ancak rezervasyon yaptırarak istediğiniz gün ve saatte sıra beklemeden Rafting yapabilirsiniz.
Yeme içme hakkında bilgi verir misiniz?
Çavuşoğlu Restaurant ve Kafe olarak damak tadınıza uygun lezzetleri bir araya getirdik. Karadenizin yöresel yemeklerinden, Türk mutfağına birçok çeşitlerimiz mevcuttur. 150 kişilik fırtına deresine sıfır restoranımız ile nehirden inen Rafting botlarını izleyerek yemek yiyebilir ve 40 kişilik kapalı alanımız ile canlı müzik eğlencemize dahil olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: